Népszavazási kezdeményezés - Veresegyház jövője a tét! PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tatár Sándor   
2019. május 03. péntek, 07:26

Nem a városnövekedésre, igen a városfejlesztésre! Népszavazást a virágzó Veresegyházért!

A Tavirózsa Környezet- és Természetvédő Egyesület népszavazást kezdeményezett Veresegyházon annak érdekében, hogy a város tulajdonát képező jelentős ingatlanvagyon további lakáscélú értékesítésének gátat vessen.

Amennyiben a tervezett értékesítések megvalósulnak, úgy a jelenleg közel 20.000-es város lélekszáma – a társasházi beépítéseknek köszönhetően – pár éven belül 25.000 főre növekedne. Az egyesület véleménye szerint a város közintézményei már jelenleg is túlzsúfoltak, a zöldterületek pedig fogynak. A jelentős gépkocsiforgalom évről évre növekvő számú balesetet okoz a városban. A fővárosba történő munkába járás a Budapesttől mindössze 25 km-re lévő Veresegyházról napi szinten mintegy 2,5-3 órát vesz igénybe. Ezért nem a város növelésére, hanem annak minőségi, fenntartható fejlesztésére kell helyezni a hangsúlyt.

A kezdeményezést itt lehet aláírni:

Petíció

A témában 2019. február 7-én, az egyesületünk által szervezett öko-klub előadás anyaga és a VVTV tudósítása:

Meddig nőhet Veresegyház lakosságszáma?

A VVTV tudósítása

Az Öko-klub előadások teljes anyaga:

1. rész 2. rész

Módosítás dátuma: 2019. május 23. csütörtök, 08:25