ÜLTESS ERDŐT A MADARAKKAL! PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tatár Sándor   
2021. december 03. péntek, 13:58

Szajkós erdőfelújítás a veresi Fenyvesben – 2021. december 4., 9.30 óra

Erdő szerte azt szajkózzák, hogy veresi és szadai emberek madarakkal összefogva (!) tölgyerdőt fognak ültetni a Pamut-tó melletti Fenyvesben.

Mi a csuda fog történni a határban?!

Régóta ismert, hogy a szajkók ősszel és télen nagy mennyiségű tölgymakkot ásnak el élőhelyük környékén. A makkok egy részét elfogyasztják, a maradékból azonban tavasszal kicsíráznak a kis tölgyfa csemeték. Egy friss kutatás szerint Európában vannak olyan erdők, ahol a fák több mint a felét a szajkók ültették.

Az 1950-es években telepített, közel 49 hektár kiterjedésű erdei fenyves már öregedőben van, egyre több a kidőlt fa, ezért időszerű a felújítása. Ehhez a Tavirózsa Egyesület a Pilisi Parkerdő Zrt. szakmai támogatásával 2021. december 4-én lakossági akciót szervez, melynek során 10 db tálcát helyezünk ki és töltünk fel a csertölgy makkjaival.