Megalakult a Zöld Összefogásért Mozgalom (ZÖM) PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tatár Sándor   
2022. február 21. hétfő, 21:45

A 2022. február 06-án alakult ZÖM célja a civil szervezetek, csoportok és aktivisták összefogása a Budapest Agglomerációt érintő társadalmi- és környezeti problémák helyi és térségi megoldásának elősegítésére, a fenntartható jövő érdekében. Az alapító Pest megyei civil szervezetek, csoportok egyetértenek abban, hogy településeik és tágabb lakókörnyezetük, életkörülményeinek védelme közösen, egymást segítve, hatékonyabban valósítható meg. Ennek érdekében keresik a kapcsolatokat azokkal az állami intézményekkel, települési önkormányzatokkal, társadalmi, politikai szervezetekkel, amelyekkel a közös érdekek mentén együttműködve elősegíthetik az agglomerációs gondok, problémák megoldását.

Várjuk a csatlakozó szervezetek, csoportok és aktivisták jelentkezését!

A csatlakozási kérelem formanyomtatványa az alábbi dokumentum 1. sz. mellékletében található:

A ZÖM Együttműködési Szabályzata

 

A mozgalom megalapítói:

1. Göd : Göd-Ért Környezetvédelmi és Városvédő Egyesület, Bodnár Zsuzsa elnök

2. Fót : Mondj nemet az autóútra FB csoport, Fabini Bea, admin

3. Őrbottyán:  Őrbottyán a Mi Városunk Egyesület, Ladjánszky Attila, elnök

4. Veresegyház: Tavirózsa Környezet és Természetvédő Egyesület, dr. Tatár Sándor alelnök


A ZÖM megalakulásának bejelentése (MTI OS hír)

Módosítás dátuma: 2022. február 27. vasárnap, 18:51
 

Tavirózsa a Facebook-on!