Meghívó - 20 éves a Tavirózsa Egyesület PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tatár Sándor   
2016. április 11. hétfő, 09:45

A Tavirózsa Környezet- és Természetvédő Egyesület 1996 március 29-én alakult, 16 alapító tag részvételével. Alapító tagok: Banoss László, Bartók István, Bogárdi Zoltán, Ferencz Éva, Horváth István, Illésfalvi Péter, Konkoly János, Kurucz Márton, Láng Tamás, Krenedits Sándor, dr. Németh Pál, Petneházy Imre, dr. Rosivall László, dr. Sebesztha László, Tatár Sándor, dr. Wekerle Balázs.

1996 és 2002 között elsősorban helyi akciókat, programokat szerveztünk (pl. faültetések, szemétszedés), 2003-tól térségi és megyei szinten is tevékenykedtünk (pl. Sződrákosi Program, Élőtáj Program, Veresegyházi Tavak Tanösvény) 2008-tól pedig országos (pl. Halbarát Víz Program) és nemzetközi projekteket (Lápi póc Fajvédelmi Mintaprogram) is vezettünk.

Egyesületünk tevékenysége részletesen

A Tavirózsa Egyesület ezúton hív meg minden érdeklődőt alapításának 20 éves évfordulója alkalmából szervezett

2016. április 16-ai faültetési akciójára.

Találkozó: Pamut-tó fahídja (a gát közelében)

Program:

10.00 - 11.30 óra: 20 db. őshonos fa (kocsányos tölgy, magyar kőris, enyves éger, vénic szil) elültetése . (Aki tud, kérjük hozzon ásót.)

12.00 - 13.30 óra: Bográcsos ebéd a helyszínen

Programunk részben Téglás Zoltán és az ÉVE által közösen gyűjtött adományból valósul meg.

 

Módosítás dátuma: 2016. április 11. hétfő, 10:44
 

Tavirózsa a Facebook-on!