Ha a természet nyer, akkor a társadalom is PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Tatár Sándor   
2023. április 07. péntek, 08:51

Miért hasznosak a vizesélőhelyek a kistelepüléseken? - LÉTELEM - A WWF Magyarország Zöld Podcastja

Podcast meghallgatása

Neked mi jut eszedbe, ha azt hallod, vizesélőhely? Nagy, nyílt vizű tavak? Esetleg sebes folyók? Egyáltalán milyen egy jó vizesélőhely és milyen haszna származhat belőle egy kistelepülésnek és az ott élő embereknek? A klímaváltozás kapcsán egyre többet hallani a vízhiányról és a hirtelen lehulló, nagy mennyiségű csapadékról is – ha ezt a csapadékot elvezetjük a településről, akkor pont attól a víztől „szabadulunk meg”, ami az aszályos időszakban mindennél jobban jönne. Erre ma már a természetes vízvisszatartás egy fenntartható és természetbarát megoldás, aminek a segítségével a kistelepülések felvehetik a harcot a klímaváltozás hatásai ellen, ráadásul értékes élőhelyek is létrejönnek általa. Nem mindegy azonban, hogy egy így létrehozott vizesélőhelyet hogyan kezelünk – hagyjuk benne elszaporodni az algákat, vagy inkább a hínár éljen benne? Telepítsünk bele halat vagy ne? Mit ültessünk a partjára? Erről beszélget a WWF Magyarország zöld podcastja, a Lételem második évadjának ötödik epizódjában Farkas Mátyás, a civil szervezet éghajlatvédelmi szakértője és dr. Tatár Sándor, a Tavirózsa Egyesület alelnöke.

Módosítás dátuma: 2023. április 07. péntek, 11:35
 

Tavirózsa a Facebook-on!