Környezeti Nevelési Program PDF Nyomtatás E-mail
Írta: --   

Veresegyházi MÉTA Műhely

A Tavirózsa Egyesület a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület és közvetve az Ökotárs Alapítvány támogatásával 2007. március 1-jén indította el a Veresegyházi MÉTA Műhelyt (MÉTA: Magyarország Élőhely-térképezési Alapprogramja).

Egyesületünk és a Fabríczius József Általános Iskola között már évek óta folyik környezeti nevelés terén együttműködés (pl. tanösvénytúrák), melyet ez a munka tovább erősített. A Műhely célja a helyi diákoknak a MÉTA Adatbázis bemutatása volt, mely tantermi és terepi foglalkozásokból állt. Ezzel a résztvevő gyerekeknek lehetőségük nyílt a környező táj, és a különböző élőhelyek állapotának, értékeinek és veszélyeztetettségük megismerésére.

Szakmai beszámoló a Veresegyházi MÉTA Tájkutató Műhely 2007. évi tevékenyégéről  

 

 

Tavirózsa a Facebook-on!