Természetőr Szolgálat PDF Nyomtatás E-mail

Egyesületünk Veresegyház és környéke romló környezeti állapotának javítása és természeti területeinek megőrzése érdekében 2006. április 19-én alapította meg a nyolc önkéntest számláló Tavirózsa Polgári Természetőr Szolgálatot (csoportvezető: Tatár Sándor).

A szolgálat célja a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal és az önkormányzatokkal együttműködve a Gödöllői Dombvidék Természetvédelmi Tájegység – ezen belül elsősorban Veresegyház és környéke – környezeti-természeti állapotának és értékeinek védelme, bemutatása.

A Szolgálat illetékességi területén (kb. a Vác-Sülysáp-Budapest háromszögben) kapcsolatot tart a

      - Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal (a tájegység vezetőn keresztül),
- Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőséggel,
- települési önkormányzatokkal,
- rendőrséggel,
- polgárőrség helyi szervezeteivel,
- helyi vadásztársaságokkal,
- környezetvédelmi tevékenységet (is) végző társadalmi szervezetekkel.

A szolgálat kiemelt célterületei - térkép

 

Tavirózsa a Facebook-on!