Továbbra is népszerű a veresi tanösvény PDF Nyomtatás E-mail
Írta: --   
2015. február 26. csütörtök, 21:08

A 2005 óta működő Veresegyházi Tavak Tanösvény továbbra is népszerű a településre látogatók számára. 2014-ben 17 túravezetés keretében 534 főt, zömében általános iskolás gyermekeket fogadott a Tavirózsa Egyesület. Ez az elmúlt 10 év 3. legnagyobb látogatói létszáma.


Erdőkertesi diákok a tanösvény indítótáblájánál 2014 októberében

A résztvevők fele helyi vagy térségi lakos, másik felük pedig térségen kívüli volt. Látogatónk volt többek között egy budai család, de érkeztek hozzánk kosdi óvodások és a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának magyar, spanyol, francia és angol hallgatói is.

A tanösvény átadása óta több mint 4700-an látogattak el hozzánk, és ez a szám az idén várhatóan meg fogja haladni az 5000-et. Az elmúlt években megkoptak a növényneveket tartalmazó fatáblák, ezért március folyamán felújításra kerülnek.

2015. márciusától ismét indulnak túravezetések, melyekre sok szeretettel várunk minden érdeklődőt!

 

 

Módosítás dátuma: 2015. március 01. vasárnap, 12:55
 

Tavirózsa a Facebook-on!