ÉlőTáj Program PDF Nyomtatás E-mail
Írta: --   

A 2006-ban elindított program célja a Pesti-síkság északi részén tájtörténeti vizsgálatok végzése, egy táji térinformatikai adatbázis létrehozása, illetve az eredmények terjesztése, bemutatása a fenntartható tájgazdálkodás és a tájrehabilitáció megalapozása, elősegítése érdekében. E mellett fontos célunk az információk megosztása a térségi gyermekekkel is környezeti szemléletformálásuk érdekében.

Eddigi eredményeink:

2010. április 27. és május 2. között rendezték a 19th European Vegetation Survey c. nemzetközi konferenciát, ahol 19 ország közel 170 kutatója vett részt. A konferencián az alábbi, tájtörténeti kutatásaink eredményeit bemutató, angol nyelvű posztert állítottuk ki:

19th EVS poster

Poster abstract (S. Tatár, M. Biró, Cs. Sándor, M. Ercsényi, L. Milutinovits (2010): Land-use changes and habitat fragmentation in the northwestern part of the Great Hungarian Plain in the last two centuries)

ÉlőTáj Poszter - ember és természet kapcsolata a Sződrákosi-patak vízgyűjtőjén az elmúlt 230 évben (tájtörténeti, természetvédelmi térkép általános iskolai oktatáshoz)

Veresegyház és térsége tájtörténete c. ismeretterjesztő kiadvány (ld. a Tavirózsa termékeknél)

Veresegyházi MÉTA Műhely

(tájtörténeti, természetismereti foglalkozások terepen és számítógépes adatbázis (MÉTA - Magyarország természetes növényzeti öröksége) segítségével a Fabriczius József Általános Iskolai diákjaival)

230 évet átölelő tájtörténeti, tájhasználati térképek elkészítése a Sződrákosi-patak vízgyűjtőjéről (ld. Térségi Nyilvános Környezeti Információs Renszer)

Az Élőtáj Program 2006. évi szakmai beszámolója

 

Tavirózsa a Facebook-on!